Dziki Zachód w Polsce

Jednym z charakterystycznych elementów amerykańskiego westernu jest scena napadu zdesperowanych kowbojów na przejeżdżający pociąg. W każdym filmie osadzonym w amerykańskich realiach Dzikiego Zachodu mogliśmy oglądać takie sceny. Unikalne sztuczki, gdy koń pod kowbojem osiąga prędkość na poziomie lokomotywy, do tego zawodowa akrobatyka, strzelanie z Colta na dachach wagonów i napady (lub jako alternatywa – uwalnianie więźniów). Historia rozwija się zatem według przyjętego schematu. Wczoraj coś podobnego zdarzyło się w Polsce.

Jednak o żadnym napadzie na pociągi nikt nie słyszał w XXI wieku. Takiego napadu nie było i teraz. Pociąg pasażerski, który jechał do Sopotu był w dziewięćdziesięciu procentach wypełniony fanami MMA (mieszanych sztuk walki). W Sopocie miały się odbyć prestiżowe zawody MMA. Na odcinku pomiędzy miastami Gdańsk i Żabianka pociąg musiał jednak zatrzymać się awaryjnie. Już po chwili w okna pociągu poleciały kamienie. Następnie do pociągu wsiadły osoby w maskach i zaczęły bić pasażerów. Napastnicy byli uzbrojeni w kije baseballowe, pałki i kastety. Doniesiono również o użyciu broni.

Napastników było co najmniej dwustu. Napad został wcześniej dobrze zaplanowany. Wspólnik napastników był w pociągu i włączył awaryjny hamulec bezpieczeństwa na odcinku drogi, na którym czekała część napastników. Na miejsce akcji wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Pomocy lekarskiej wymagało 10 rannych pasażerów.
Co najmniej trzech z nich zostało wysłanych do szpitali z poważnymi obrażeniami głowy i złamaniami. Informacja o liczbie zatrzymanych nie została podana do wiadomości publicznej. Śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku.

Co było przyczyną napadu i co chcieli udowodnić napastnicy pozostaje tajemnicą.
W Polsce często występują konflikty wynikające z rywalizacji kibiców czy też o charakterze nacjonalistycznym. Jednakże takich napadów, zwłaszcza związanych z transportem publicznym, wcześniej w Polsce nie obserwowano.

Żródło: http://xn—-dtbqcqihbuhl.xn--p1ai/proisshestviya/dikij-zapad-v-polshe.html

comments powered by HyperComments