Co o Polakach pisze rosyjska prasa?

Portal Obcaprasa.pl podczas codziennego przeglądu zagranicznej prasy szczególną uwagę przykłada opiniom i faktom dotyczącym Polski i Polaków. Nie rzadko zagraniczne spojrzenie jest zupełnie odmienne od naszego, a redaktorzy prasowi zwracają uwagę na zupełnie inne aspekty tych samych spraw. My jednak nie oceniamy faktów ani opinii. Staramy się w rzetelny sposób przetłumaczyć, zredagować i przedstawić artykuły naszym Czytelnikom.

Przedstawiamy podsumowanie pierwszych artykułów na naszej stronie, która publikacje rozpoczęła już w początku czerwca tego roku. Zapraszamy na przegląd najlepszych i najciekawszych fragmentów z tych artykułów. Przy każdym fragmencie zamieszczamy linki prowadzące bezpośrednio do całości materiału, aby każdy mógł zgłębić interesujący go temat.

Polska oczami Rosjan

Artykuł 1. Rosjanin i Polak – bracia?

8

Polsko-rosyjskie relacje przypominają relacje między bliźniakami jednojajowymi.
Z jednej strony, jeden nie może żyć bez drugiego, a z drugiej nienawidzą siebie nawzajem.

Przeczytaj cały artykuł: http://obcaprasa.pl/rosjanin-i-polak-bracia/

Artykuł 2. Komentarze do wyboru Andrzeja Dudy na Prezydenta RP

W Polsce wybory prezydenckie wygrał brutalny rusofob Andrzej Duda. On wypowiada się za wysłaniem polskich żołnierzy na pomoc dla Kijowa, on również twierdzi, że samolot Kaczyńskiego został celowo zestrzelony przez Rosję.

AndrzejDuda

Nudny Komorowski obrzydł Polakom, zamiast niego wybrano człowieka o dwadzieścia lat od niego młodszego. O tym, że polskie społeczeństwo dąży do odnowy świadczy trzeci wynik kandydata niezależnego, popularnego muzyka rockowego Pawła Kukiza, który zdobył 20%.

Polska i tak jest negatywnym czynnikiem w relacjach między Rosją a UE, a w ciągu prezydentury Andrzeja Dudy i administracji ewentualnego rządu desygnowanego przez partię „Prawo i Sprawiedliwość”, stosunki będą znacznie gorsze.

Przeczytaj cały artykuł: http://obcaprasa.pl/polska-wybrala-dude/

Artykuł 3. Polska – Rosja. Perspektywy rozwoju stosunków dwustronnych

polros

Usytuowanie Polski między dwoma sąsiadami to nie jest wybór, to przeznaczenie. Polska musi sama znaleźć właściwy algorytm działań, jeśli chce przetrwać w sprawach gospodarczych i być uważaną za poważne, wpływowe państwo w Europie. (…)

Przeczytaj cały artykuł: http://obcaprasa.pl/polska-rosja-perspektywy-rozwoju-stosunkow-dwustronnych/

Artykuł 4. Polska Lustro hormonalne polskich polityków

Sejm Polski

Komentarz do kandydatury Anny Grodzkiej na Prezydenta RP:

Możliwe, że Polska będzie dumna z takiego prezydenta i zacznie napawać się tym przed Niemcami, gdzie homoseksualista Guido Westerwelle obejmuje tylko stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych.

Inne fragmenty artykułu:

Może w Warszawie mają nadzieję, że hasło „Zabierz zwycięstwo Moskwie!” otrzyma takie same wsparcie jak „Je suis Charlie”?

******

Automatycznie zaczynasz myśleć, że wypędzenie polskich najeźdźców z Moskwy w 1612 roku spowodowało nieuleczalną kontuzję psychiki honorowego polskiego państwa i ono będzie wiecznie marzyć o zemście „na tych Rosjanach”. Czy jest to po prostu służalczy nawyk wobec Amerykanów?

******

Czasami wydaje się, że cierpliwość Moskwy testują wszystkimi możliwymi sposobami. Perełek takich jak te, które niedawno wygłosił minister spraw zagranicznych, nadal będzie dużo, absurd będzie rósł i na to wszystko trzeba wypracować reakcję.

Przeczytaj cały artykuł: http://obcaprasa.pl/lustro-hormonalne-polskich-politykow/

Zgadzasz się z opiniami Rosjan na tematy związane z Polską i Polakami? Napisz o tym koniecznie w komentarzu do tego artykułu. Możesz także wyrazić swoje zdanie pod każdym z powyższych materiałów. Podziel się swoją opinią z całym światem!

comments powered by HyperComments
Miś
2015-07-10 18:54:00
Ja myślę że Rosjanie to dobrzy ludzie,tylko rządzący nimi są nie za bardzo.Byłem tam w latach osiemdziesiątych i jak dla mnie to byli bardzo dobrzy ludzie.
2015-07-10 22:44:56
Oni KOCHAJA Putina. 80% Rosjan go popiera
Mistrz
2015-07-11 09:35:16
to że 80 procent popiera Putina świadczy o tym ze dla Rosjan jest dobrym przywódca, co nie znaczy ze dla Polski jest dobrym przyjacielem ale to tez nie znaczy ze 80 procent Rosjan nienawidzi Polaków. Nie można na wszystko patrzeć ogólnikowo. Nie zgadzam się też że Polska bez Rosji żyć nie może tak samo jak Rosja bez Polski. To Niemcy nie mogą żyć bez Rosji i na odwrót a my stoimy im na granicy dlatego od tego punktu powinniśmy patrzeć na wschód i na zachód i być konkurencja dla Niemiec w stosunku do Rosji i dla Rosji w stosunku do Niemiec. Łatwiej byłoby nam Rosji zastąpić Niemcy niż Niemcom zastąpić Rosje z prostego wzgledu, te dwa kraje rozwijają sie dlatego ze niemcy maja przemysl i technike a rosja bogate złoża, Te panstwa zyją w symbiozie. Podpisanie gazociągu north stream to podpisanie paktu Ribbentrop - Mołotow. Wyrok dla Polski i kto nie widzi, ze Rząd Tuska to agenci 4 rzeszy to jest poprostu ślepy jest egoistycznym bogaczem ktory dorobil sie dzieki dotacjom uni europejskiej ale nie patrzy na to ze tak naprawde to ludzie z polski w tym on odprowadzaja podatki ktore wracaja do PL z UE w 80 procentach. nasz kraj jest rozkradany nie od kad weszlismy do uni tylko od wielu wielu lat począwszy od rozbiorów Polski. Caly czas, Obywatele odzyskuja niepodległosc a u sterów i tak stawia sie sprzedawczyków. i tak od pra pra dziada trzeba z tym skonczy. Przyjdzie dzien w ktorym niemcy upomną sie o swoje ziemie